
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.
Megtörtént eset
Csalás miatt folytat nyomozást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Egy kazincbarcikai asszonyt június 19-én telefonon keresett egy magát nyomozónak kiadó nő. Az álrendőr elmondta az asszonynak, hogy veszélyben van az egyik banknál a pénze, és 80 ezer forintot akarnak ismeretlenek levenni, ezért a megtakarítását biztonságba kell helyezni. A csaló meggyőzte a nőt a veszélyes helyzetről, aki ezért megadta a netbankos adatait, így az álrendőr több mint 800 ezer forintot utalt el ismeretlen számlaszámra. A nyomozás jelenleg is folyik.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
A rendőrség soha nem kér pénzátutalást a számlák biztonságba helyezése végett! A rendőrök hivatalos eljárásban nem keresik meg az ügyfeleket hívásindító alkalmazásokon keresztül!
Ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! Ezeket az információkat telefonbeszélgetésben sem a rendőrség, sem a pénzintézet alkalmazottjai nem kérik!
Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja!
Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!
Ha bajba került, azonnal értesítse a pénzintézetet, és tegyen feljelentést a rendőrségen!