Hamarosan távozik Veres Pál, Miskolc polgármestere. Jól működött a DK fúrógépe

Vannak Miskolcon kivételesen tisztelt emberek. Ilyen pl. Lehoczki László, aki mentőkutyáival világszinten szerzett elismerést Miskolcnak. S ilyen Veres Pál is, Miskolc leköszönő polgármestere.
Lehet mondani, mindkét személy körül forrnak az indulatok, s félő, hogy mindkét esetben ugyan oda vezetnek a szálak.

Most csak Veres Pálról írok néhány gondolatot. Nem az zavar, hogy Miskolcon a Fidesz tarolt, hanem az, ahogyan  egy ízig-vérig korrekt embert, egy megszállott miskolcit kiiktattak a politikából. Egész pontosan a minden szempontból éhes, a DK helyi prominensei tették Gyurcsány   Ferenc kottája szerint.
Elhitték, hogy azt a politikát, amit Gyurcsány Ferenc fémjelez, azzal az álszentséggel, amiben eltöltötték az elmúlt éveket,  el lehet adni Miskolcon. A miskolciak nem vették be az éhes had inkorrekt húzásait, megbuktatták őket. Az nem baj, mert megérdemelték. A baj, hogy ebből a világból már nem kért Veres Pál, s lemondott arról, hogy a választáson jelöltként induljon. A DK megmondóit nem sajnálom, oda kerültek, ahová valók. Veres Pált viszont  sajnálom, mert nem politikus, hanem emberként viselkedő közélei személy távozott a miskolci közéletből.

A DK-ból nem csak a miskolciak ábrándultak ki, de Sopron sem kért belőlük. Továbbra is az a kérdés, kit szolgál a DK a magyar politikában? Azt már tudjuk, hogy a helyi társadalmakat nem, az ellenzéket pedig erodálja. Ennek ellenére hitük megingathatatlan. Úgy, ahogyan az MSZP elnökének, Kunhalmi Ágnesnek is, amikor azt nyilatkozta a választások után: az MSZP sikereit Európában is elismerik, irigylik, sokan tanulmányozzák. (Ajajjj, nagy a baj!!!)

Vissza az eredeti témához. Reméljük Miskolc tovább fejlődik, de mélyen sajnálom Veres Pál távozását. Ember maradt a politika világában, s ez ritka dolog. Minden jót, Polgármester Úr!