Megkezdődött Japán színpompába öltözése. Cseresznyevirágzás-fotógaléria

Japánt gyakran a technológiával, a robotizációval, a sushival vagy a világ leggyorsabb vonatával azonosítjuk, viszont a természet is épp úgy jelen van ebben a különleges országban, mint az előbb említett tényezők. Ki ne hallott már a pompás, rózsaszín virágba borult cseresznyefáról, ami mind a helyieket, mind a Japánba érkező turistákat megbabonázza?

 A cseresznyevirágokat alig néhány napig lehet megtekinteni, ezért a Japán Meteorológiai Intézet ebben az időszakban előrejelzéseket készít, hogy délről északra haladva melyik zónában hány százalékban virult már ki a cseresznyevirág. A cseresznyefa körülbelül 1-1,5 héten keresztül virágzik, de  a jelenség szerencsére az egész országban megfigyelhető márciustól május elejéig terjedő időszakban egy déltől északra vonuló sávban. A látvány rengeteg turistát vonz, az idei évben azonban a járvány miatt elmarad a turistadömping.

A japáncseresznye Japán nemzeti jelképe és a japán identitás része; számos nemesített változatának tavasszal nyíló virága, amelyekből termések nem származnak (meddő virágok). A cseresznye virága nemzeti virág, sok zenei, képzőművészeti és irodalmi mű témája. A japánok a virágnéző ünnepségeket országszerte mindenütt megtartják, a cseresznyevirágzás idejétől függően időbeli eltéréssel.

Japán legnagyobb cseresznyevirág-néző helye a Mjógi-hegy lábánál levő Szakura no Szato (“Cseresznyefalva”), ahol több mint 5 000 fa virágzik egyszerre.

A galéria a képre kattintva nyitható meg.