Országos harmadik lett az ózdi lány, irány az EB

Válogatottságot szerzett Zákányi Panna a Hegyifutó Európa-bajnokságra, amelyet Svájcban, pontosabban Zermattban tartanak meg július elején. Az ózdi lány a 11. Nyílt Hegyifutó Magyar Bajnokságán vett részt hétvégén, amelyet Kékestetőn rendeztek a Magyar Atlétikai Szövetség Hegyi- és Terepfutó Bizottságának szervezésében.

A versenyzők Mátraházáról a Veronika-rétről rajtoltak, és öt kilométer, valamint 300 méter szintemelkedés leküzdése után az ország legmagasabb pontján értek célba. Panna tavaly ugyanitt negyedik lett, akkor lecsúszott a lehetőségről, most viszont akkori teljesítményét két és fél perccel túlszárnyalva, vagyis 29 perc 27 másodperces idejével a junior kategóriában a harmadik helyen zárt, így a dobogón bronzérem került a nyakába. Az itt elért eredménye hozzásegítheti ahhoz is, hogy novemberben Argentínában a világbajnokságon is képviselje az ország színeit. Érdekesség, hogy édesanyja Zákányiné Bányász Henrietta is teljesítette a nyílt futam rövidebb távját és korosztályában a második lett.

Forrás: ozd.hu