Elcsalta a kisfiút, majd erőszakoskodott vele

Számtalan cikk jelenik meg arról, hogy aberrált emberek behálóznak, vagy elcsalnak kiskorúakat. Fontos a gyermekekben tudatosítani, hogy idegenekkel soha, semmilyen körülmények között ne menjenek el, ha tehetik, kérjenek segítséget.

A rendőrség tette közzé honlapján a budapesti esetet, amikor egy férfi egy kisfiút csalt el, majd erőszakoskodott vele. e történt szerencsésen megoldódott, mert a kisfiú kiszabadult, szerencsésen megmenekült. A sokk azonban valószínűleg sokáig kísérti.

A budapesti gyermek- és ifjúságvédelmi nyomozók őrizetbe vették azt a férfit, aki egy kisgyerekkel próbált meg erőszakoskodni Újpesten.

A BRFK IV. kerületi Rendőrkapitányságon 2019. május 13-án egy 12 éves gyermek édesanyja tett bejelentést, hogy fiát aznap délután 14 óra körül egy férfi megtámadta, amikor az iskolából hazafelé tartott. A kisfiút a férfi azzal az indokkal szólította meg egy újpesti metrómegálló mellett, hogy mutassa meg neki, hogy honnan indul a Nógrád felé tartó busz. A gyermeket a férfi ezt követően elcsalta egy fás-bokros területre, ahol a fiút a földre rántotta és ott erőszakoskodni próbált vele, azonban a kisfiú kiszabadult a fogásából és elmenekült.   

Az ügyben a BRFK Gyermek- és Ifjúságvédelmi Osztálya szexuális erőszak bűntett kísérlet miatt indított eljárást, majd az elvégzett nyomozati cselekmények, adatelemzések és kamerafelvételek alapján azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, a püspökladányi 25 éves L. Barnát. A nyomozók a férfit a püspökladányi rendőrökkel együttműködve 2019. június 8-án otthonában elfogták. 

A nyomozók a 25 éves L. Barnát szexuális erőszak bűntett kísérlet miatt gyanúsítottként kihallgatták, majd őrizetbe vétele mellett előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására, melyet a bíróság elrendelt.