Az őszi fertőzési hullám lényegesen magasabb a tavaszinál, sokszor elképesztően többszöröse. Lehet, hogy ebbe belejátszik a növekvő tesztelések száma, de önmagában ez nem magyarázza meg az adatokat.
A táblázat néhány európai ország adatait tartalmazza: a tavaszi és az őszi időszak azon napjait, amikor az adott országban legmagasabb volt a fertőzöttek napok száma.
Ez persze nem alkalmas az országok közötti összehasonlításra, hiszen azok eltérő lakosságszámmal rendelkeznek. Ezért alkalmaz az Európai Unió egy olyan számot, nevezzük “fertőzöttségi mutatónak”, amely az előző 14 nap adatainak átlagát vetíti ki 100000 főre. Ezt a táblázatban lila színnel jelöltük, ez alkalmas az országok közötti összehasonlításra.
S érdekes még a piros oszlop, amelyben azt jelöltük, hogy az őszi fertőzöttség hányszorosa a tavaszinak.
Az látszik, hogy Magyarország nem áll jól. S az is érdekes, hogy azok az államok, ahol tavasszal magasabb volt a fertőzöttség, most kisebb arányú.
Ez különösen igaz az elhunytak számára, ezt korábbi cikkünkben elemeztünk, amit a linkre kattintva elolvashat.https://hirozon.hu/2020/11/04/covid-europa-elbolyaba-kerultunk-halalozasban-a-2-helyen-vagyunk/
Az adatokból egyértelmű, lehet magyarázni különböző módon a dolgokat, de a fertőzés az elemi erővel terjed, így mindenki személyes felelőssége megnő.
A személyes felelősségre a legjobb példa a szájmaszk szabályszerű használata.